Witam serdecznie,

Zapraszam do naszego miejsca w sieci internetowej, gdzie mozna poznac mnie i moich kudlatych kumpli dwoch, bouviery Kadmosa i Aramisa.

Wiekszosc informacji na tej stronie jest  - jak u kazdego “psiarza” zakochanego w rasie - o tym jak moje pieski szaleja na wystawach, jakie maja super rodowody i jakie wspaniałe szczenięta  przychodza na swiat dzieki nim, ale chciałam też napisac troszke o tym jakie sa w domu prywatnie, jak sie z nimi mieszka pod jednym dachem i jak wiele radosci daja mnie  i mojej rodzinie – i jak bardzo staraja sie po psiemu-swojemu  dbac o nas, swoje ludzkie stado    

Kadmos trafil do mnie z hodowli Controversia od Doroty Paź  i jest niewiarygodnie opanowany  - po prostu oaza spokoju - żeby go zdenerwować trzeba by sie bardzo postarać ;) ale  wydaje mi sie że i w tedy takiego złlosliwego uparciucha by po prostu pogardliwie zignorował,  tak jak powinien prawdziwy dżentelmen jakim w kazdym calu jest nasz madry Kadmos. No, chyba że chodziłoby o obronę kogoś z jego “rodziny”- wtedy bouviery znane sa ze swojej determinacji i biada temu co dał sie zwieść ich powsciągliwej naturze!  W końcu tylko w dzień były używane podobnie jak ugodowe owczarki (choć nazywane częsciej wolarzami lub byczarkami gdyż służyły do zaganiania bydła), na nocnej zmianie zaś pełniły sluzbe czujnego i odwaznego stroza.

To własnie od Kadmosa zaczęła sie moja miłość do bouvierów, bo ujeła mnie jego miła osobowość i naturalna inteligencja. Kadmos to nie tylko pies wystawowy, ale przede wszystkim domownik i  ulubieniec rodziny oraz pies-terapeuta, ktorej to roli podjał sie samorzutnie. Ten wyjatkowy pies otacza serdeczna miłościa i czułościa moją niepełnosprawna siostrę i nie musze chyba mówic jak istotny to wywiera wpływ na jej samopoczucie i jak ogromnie jesteśmy mu wszyscy wdzieczni za jego nieomal ludzkie zrozumienie jej stanu. Kadmos jest bardzo delikatny i ostrożny w ruchach przy wszystkich swoich kontaktach z ludzmi, a także niezwykle karny - stara sie tez zawsze wiedziec gdzie jest kazdy czlonek jego “rodziny”. Jak widac, nietrudno jest pokochac bouviera z takim charakterem!

Gdy  juz doszłam do wniosku, ze od jednego bouviera lepsze sa tylko dwa, z  ukrainskiej hodowli  Grey Tetis  przyjechałl do nas przepiekny Aramis. Nie zawiodłam sie na nim – Galina Kaliczenko, hodowczyni,  wybrała dla mnie wspaniałego  psa  nie tylko pod wzgledem urody, ale też usposobienia jako ulubieniec rodziny, co udowodnił od pierwszego dnia natychmiast i bez problemow  zadomowiajac sie w nowym domu. Aramis umie dogadać sie tak samo dobrze z ludzmi jak i innymi psami, pokojowo wspołżyjac z Kadmosem i  teraz szaleja razem na naszych codziennych  spacerach w lesie. Obaj maja wielu psich znajomych, których spotykamy na naszych ulubionych leśnych ścieżkach.  Aramis wydaje sie być znacznie bardziej dynamiczny i żywiolowy niż Kadmos, nieco uparty  i indywidualista, ale nieżaleznie od tego bardzo obowiazkowy i chętnie pracujący z człowiekiem. Oba psy żyja też w największej przyjaźni z domowymi kotami, tymi na stałe i dochodzacymi (..do specjalnie wystawianej miski z jedzeniem) bezdomnymi dzikusami

Bedąc pod każdym wzgledem bardzo udanymi okazami rasy, warto byłlo wykorzystać je oba w hodowli i we własciwym czasie nasza psia rodzina zaczeła powiekszac sie o ich dzieci. Pisze tu “nasza psia rodzina” świadomie, bo tak traktujemy szczenieta po Kadmosie i Aramisie oraz ich nowych włascicieli – jak rodzine. Staramy sie selekcjonowac najlepsze skojarzenia hodowlane i nastepnie umieszczać szczenięta w odpowiednich domach, zgodnie z oczekiwaniami nabywców oraz usposobieniami naszych malców. Udzielamy pelnej informacji o rasie i jej potrzebach zarówno przed, jak i po sprzedaży, służymy porada wszystkim tym, co tak jak my zakochali sie w rasie – jak karmić, pielęgnować i wychowywać bouviera i jak sie nim cieszyć - czy to na ringu wystawowym czy też w domu. Dzielimy sie naszym doswiadczeniem i wiedza,  i jak każda rodzina spotykamy sie na bouvierowych zlotach rodzinnych, gdzie wszyscy prześcigają się w pochwalach swoich ulubienców.

Jestem wdzieczna losowi za doświadczenie miłości psów tej wyjatkowej rasy i radości kochania ich, a także poznania dzieki nim wielu wspaniałych ludzi: hodowców,  miłosnikow rasy, nabywców naszych szczeniaków i ludzi na ulicy lub wystawie, którzy zachwycili sie naszymi psami. Niektóre znajomości przetrwały i przerodziły w osobista przyjaźń, inne były głębokim i pozytywnym doswiadczeniem hodowlanym i wystawowym – i na pewno kaźda z nich przyjeta byla z wdziecznościa. Własnie za to wszystko chcemy się odwzajemnić  i podzielić z innymi masza radościa posiadania bouviera, tak jak podzielono sie nia z nami – bezinteresownie i z czystej milosci do wspanialej rasy bouvier des Flandres.

 

 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Polecane strony

bouvier zwiazek

fci bouvier

 

Współpraca
www.acutus.entro.pl/
Ostrzenie i naprawa nożyczek fryzjerskich i groomerskich, ostrzenie ostrzy do maszynek fryzjerskich profesjonalnie i precyzyjnie

EVAB
Naj..........fajniejsze ubranka dla duzych psow szyte na wymiar pieknie wykończone zaj....;) 

 

Copyright by www.bouvier.org.pl prawa zastrzeżone.
Phone: 501141835  Email: 
kadmea@gmail.com